Simona Halep si Horia Tecau sunt in sferturi la dublu mixt si urmeaza joace cu Hingis si Paes. Begu si Olaru au fost eliminate

tecau-halepSimona Halep si Horia Tecau continua si in turneul de dublu mixt, ei calificandu-se in sferturile de finala, dupa o victorie in doua seturi, 6-2 7-5, in runda secunda, in fata favoritilor opt, Julia Goerges si Nenad Zimonjic.

In urmatorul meci, adversarii romanilor vor fi Martina Hingis si Leander Paes, capi de serie numarul patru. Acestia nu au jucat in turul doi, acolo unde trebuiau sa-i intalneasca pe Eugenie Bouchard si Nick Kyrgios, intrucat canadianca s-a retras din toate competitiile de la US Open dupa accidentarea suferita vineri.

In concursul de dublu feminin, Romania nu mai are niciun reprezentant, dupa ce Irina-Camelia Begu si Raluca Olaru au fost eliminate in turul al doilea, de catre favoritele nou, Chan Yung-Jan si Chan Hao-Ching, din Taipei, cu scorul de 5-7 6-1 7-6(4).