FINAL / Romania – Grecia 0-0. „Tricolorii” nu reusesc sa castige si locul 2 inca se joaca

romania-greciaRomania nu a reusit sa invinga „lanterna rosie” a grupei F, Grecia, intr-un meci slab in care niciuna dintre echipe nu a realizat ceva notabil. Partida dintre cele doua s-a incheiat fara ca vreuna dintre echipe sa inscrie. Romanii au fost mai periculosi in prima repriza, dar nu au reusit sa fructifice situatiile de gol. In repriza a doua grecii au fost si ei periculosi, dar suturile lor au trecut pe langa poarta, sau au fost respinse de Tatarusanu.

Cu doua etape inainte de finalul partidelo din grupa, locul 2 inca se joaca, dupa ce Ungaria a scos o remiza cu Irlanda de Nord.

Echipe de start:

Romania: Tatarusanu – Papp, Chiriches, Dr. Grigore, Rat – Pintilii, Hoban – Torje, Budescu, Maxim – Keseru

Grecia: Karnezis – Kitsiou, Sokratis, Manolas, Holebas – Tziolis, Aravidis, Samaris, Fortounis, Fetzfazidis – Mitroglou