Didier Drogba a inscris un hat-trick in primul lui meci ca titular la Montreal Impact

didier-drogba-mlsIndiferet de varsta pe care o are sau de campionatul in care joaca, Didier Drogba impresioneaza in continuare. Atacantul ivorian a inscris de trei ori in primul sau meci ca titular, in Major League Soccer, la Montreal Impact, ajutandu-si noua echipa sa castige in fata lui Chicago Fire, cu 4-3.

Chiar daca a fost omul meciului, Drogba sustine ca nu este inca la 100%. El a semnat cu clubul canadian pe finalul lunii iulie, insa nu a fost pregatit din punct de vedere fizic sa debuteze imediat. Primul sau joc a fost pe 22 august, cand a intrat de pe banca, insa atunci s-a accidentat imediat.

Didier Drogba a deschis scorul in minutul 27, iar apoi a egalat la trei si a marcat golul victoriei, in minutele 61 si 65.

La Chicago Fire, Razvan Cocis a fost titular si a fost inlocuit in minutul 75.

Partida a fost arbitrata de canadianul cu origini romane, Silviu Petrescu.