Steaua a castigat amicalul disputat impotriva emirilor de la Al Ittihad Kalba. Tade a adus victoria ”ros-albastrilor”

fcsb-kalbaSteaua s-a impus, sambata, intr-un amical disputat la Domnesti, cu 1-0, in fata echipei Al Ittihad Kalba, din Emiratele Arabe Unite. Singurul gol al meciului a fost marcat de catre Gregory Tade, in minutul 50.

Mirel Radoi a inceput meciul in formula: Nita (cpt) – Alcenat, Rapa, Tosca, Guilherme – Tahar, Filip – Mihalcea, Stanciu, Diarrasouba – Tade, pentru ca, in partea a doua, pentru FCSB sa joace urmatori jucatori: Nita – Matei, Rapa, Aldea, Tarnovan – Sulley, Breeveld – Simion, Stanciu, Enceanu – Tade. In minutul 60, Hamroun si Bakali au intrat in locul lui Stanciu si Tade.

Startul meciului a fost precedat de un moment de reculegere in memoria victimelor din randul refugiatilor din Siria.

sursa: steauafc.com