Aflat in probe la Voluntari, Mihai Costea a marcat primul gol pentru ilfvoeni

voluntari-craiova-costeaFC Voluntari a disputat sambata un meci amical impotriva lui CSU Craiova, la Buftea, iar ilfovenii s-au impus cu 2-1. Unul dintre marcatori a fost Mihai Costea, fostul atacant al Stelei si al „Stiintei”, care, in prezent, se pregateste cu echipa antrenata de Flavius Stoican.

„Nila” a fost cel care a inscris golul victoriei, in minutu 31, pentru Voluntari. Geon a deschis scorul, iar Baluta a egalat pentru olteni.

FC Voluntari a inceput meciul in formula Balauru – Rus, Maftei, S. Radoi, Parvulescu – Elton da Silva, Todoran – Hamed Kone, Geon, Nastasie – M. Costea, pentru ca in repriza a doua sa joace astfel: Botas – Zaharia, Achim, Novakovic, Maxim – Grigore, Carstocea – Iorga, T. Balan, Vodut – Pancu.

Sandoi si Cartu i-au trimis pe teren, la inceput, pe Balgradean – Achim, Dumitras, Popov, Vatajelu – Baluta, Mateiu, Madson, Bancu – Ferfelea, Curelea. Pe parcurs au intrat si Straton, Acka, Briceag, Tarnacop, Mazarache, Herghelegiu.