Trei echipaje romanesti vor participa joi in semifinalele A/B de la Mondialul de Canotaj, din Franta

aiguebelette-rowing-2015In cadrul Campionatelor Mondiale de Seniori ce se desfasoara la Aiguebelette, Franta, 3 echipaje romanesti participa maine in semifinalele A/B:

– Ora 11:07 – Dublu rame fara carmaci feminin: Cristina Grigoras, Laura Oprea, locul I in recalificare (7:13:62);
– Ora 11:56 – Dublu rame fara carmaci masculin: Cristi Ilie Pirghie, George Palamariu, locul III in recalificare (6:34:53);
– Ora 12:38 – Patru rame fara carmaci masculin: Vlad Dragos Aicoboae, Adrian Damii, Marius Vasile Cozmiuc, Toader Andrei Gontaru, locul I recalificare (5:57:13).

Echipajele feminine din dublu vasle open (Viviana Iuliana Bejinariu si Ioana Vrinceanu) si de categorie usoara (Ionela Livia Lehaci, Gianina Elena Beleaga) au ocupat locul IV in recalificari/ sferturi de finala, urmand ca sa participe in semifinale C/D incepand cu ora 14:14.

Ioan Prundeanu in proba de simplu va concura vineri in semifinala E/F dupa cursa din sferturile de finala unde a obtinut timpul de 7:10:25.

Echipajul din opt rame cu carmaci feminin: Roxana Cogianu, Iuliana Popa, Mihaela Petrila, Ioana Craciun, Adelina Cojocariu, Irina Dorneanu, Madalina Beres, Andreea Boghian, Daniela Druncea nu s-a calificat in finala A, ocupand in recalificare locul III cu timpul de 6:11:41, aliniindu-se la start pentru finala B duminica la ora 13:30.

Alaturi de delegatia noastra se afla d.na presedinte a Federatiei Romane de Canotaj Elisabeta Lipa si d.nul secretar general Sandu Pop care vor participa in aceasta perioada la Congresul FISA.

Etichetat cu: , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Canotaj

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj301511
2FCSB281514
3U Craiova 1948261515
4FC Viitorul26152
5Gaz Metan Medias25150
6Astra Giurgiu20153
7Sepsi Sfantu Gheorghe20152
8Dunarea Calarasi1715-2
9Dinamo Bucuresti1715-6
10Concordia Chiajna1715-9
11Poli Iasi1715-10
12FC Botosani1615-4
13AFC Hermannstadt1515-3
14FC Voluntari815-13