UPDATE / Halep s-a calificat in turul doi, Dulgheru si Begu au fost eliminate. Niculescu joaca la noapte

simona-halep-debut

UPDATE / Irina Begu a fost si ea eliminata in primul tur, dupa ce a pierdut cu 6-1 0-6 7-6(3) in fata Olgai Govortsova.

UPDATE / Desi a condus cu 5-2, Irina Begu a fost egalata la cinci in setul decisiv, de catre Olga Govortsova.

UPDATE / Irina Begu se descurca bine in decisiv, cu Olga Govortsova si conduce cu 4-1.

UPDATE / Alexandra Dulgheru a fost eliminata de Angelique Kerber. Nemtoaica s-a impus cu 6-3 6-1.

UPDATE / Irina Begu a castigat setul doi cu 6-0. Urmeaza decisivul.

UPDATE / Simona Halep e in turul al doilea la US Open, dupa ce Marina Erakovic s-a retras atunci cand era condusa cu 6-2 3-0.

UPDATE / Halep incepe la fel de bine si setul al doilea, in timp ce Dulgheru e condusa cu 3-0 si in mansa secunda de Kerber. Begu are 4-0 cu Govortsova, in setul 2.

UPDATE / Simona Halep a castigat cu 6-2, primul set, in fata Marinei Erakovic. Neo-zeelandeza a cerut interventia trainerului. Irina Begu a inceput foarte bine setul doi cu Olga Govortsova si conduce cu 3-0.

UPDATE / Angelique Kerber a castigat primul set cu Alexandra Dulgheru, cu 6-3, dupa ce romanca a ratat o sansa de break. Simona Halep are 5-2 cu Marina Erakovic si serveste pentru castigarea primului set.

UPDATE / Irina Begu a pierdut cu 6-1 primul set cu Olga Govortsova. Alexandra Dulgheru da semne de revenire, Kerber a pierdut trei game-uri la rand si are 5-3.

UPDATE / Halep pare sa controleze meciul cu Erakovic. Are 3-2 in primul set si serveste. Alexandra Dulgheru a evitat un „bagel” in primul set al meciului cu Angelique Kerber, castigand primul game la 5-0 pentru adversara.

UPDATE / Kerber se distanteaza la 5-0 in meciul cu Dulgheru. Nici Irina Begu nu a inceput grozav cu Govortsova si este condusa cu 3-0.

UPDATE / Dupa ce a salvat mingi de break in primul game, Kerber s-a distantat rapid de Dulgheru si conduce cu 3-0. Halep a castigat pe serviciul advers chiar din debutul meciului.

UPDATE / Au inceput meciurile Alexandra Dulgheru – Angelique Kerber si Olga Govortsova – Irina Begu. Marina Erakovic si Simona Halep se incalzesc acum pe „Arthur Ahse”.

Ziua va debuta in forta pentru romani la US Open. Trei reprezentate ale tarii noastra intra pe teren in deschiderea zilei a doua de la Flushing Meadows.

Simona Halep, a doua favorita a turneului, va juca in deschiderea programului pe arena centrala, Arthur Ashe, de la ora 18:00, impotriva Marinei Erakovic, locul 99 WTA .

De al aceeasi ora este programata si intalnirea dintre Alexandra Dulgheru si Angelique Kerber, ce se va juca pe Grandstand. Irina Begu joaca si ea tot de la ora 18:00, pe terenul 15, cu Olga Govortsova.

Monica Niculescu este a patra romanca ce va intra pe teren. Aceasta are programata partida cu Alexandra Panova in sesiunea de dupa amiaza, in jurul ori 1:00, ora Romaniei. Meciul ei este programat pe arena 16.

Etichetat cu: , , , , , , , , ,