Reprezentativa U-17 a Romaniei s-a calificat in finala unui turneu amical din Polonia

romania-u17-syrenkaEchipa nationala a Romaniei formata din jucatori sub 17 s-a calificat in finala turneului Syrenka Cup din Polonia, dupa ce au trecut cu 4-1 de Norvegia. Pentru selectionata pregatita de Adrian Boingiu au marcat Sintean (minuteule 6 si 21) si Moldoveanu (minutele 68 si 80). Nenciu a pasat decisiv la trei dintre cele patru goluri, in timp ce Kim a contribuit decisiv la un altul. Golul norvegienilor a venit la scorul de 2-0 pentru romani, in minutul 40.

Boingiu a folosit in acest meci urmatoarea echipa:

Vlad – Harut, Dima (41 Micovschi), Paduret, Podina – Boboc (71 Chifu), Wieland (80 Cochintu) – Matan, Dragomir (56 Kim), Neciu – Sintean (56 Moldoveanu).

Finala va avea loc joi, de la ora 17:00, iar adversara ”tricolorilor” va fi castigatoarea meciului Suedia-Luxemburg.

sursa: frf.ro