REZULTATE / Un nou sezon al Ligii 3 a debutat vineri. Ploaie de goluri la Viitorul 2 – Popesti Leordeni. Cugir si Luceafarul Oradea au obtinut cele mai care victorii

liga-3Vineri, 28 august va incepe sezonul 2015-2016 al Ligii 3. Cu incepre de la ora 18:00, vineri s-au desfasurat sase partide, doua din Seria 1, doua din Seria 2 si alte doua din Seria 4, in timp ce restul de 27 au avut loc sambata, de la aceeasi ora. Alte doua intalniri au fost reprogramate, dupa ce FRF a stabilit un nou tintar in urma retragerilor anumitor echipe.

Cele mai clare victorii le-au obitnut Metalurgistului Cugir, care a castigat la Becicherecu Mic cu 5-2, si Luceafarului Oradea, care s-a impus cu 3-0 in fata celor din Miercurea Ciuc.

Iata rezultatele primei runde:

SERIA 1

28 august, ora 18:00
CSM Pascani – Stiinta Miroslava 2-0
Olimpia Ramnicu Sarat – Petrotub Roman 1-0

29 august, ora 18:00
Atletico Vaslui – Bucovina Radauti 1-0
Inter Dorohoi – Aerostar Bacau 0-0
Metalosport Galati – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0-1
FC Zagon – Cetatea Targu Neamt 2-1
FC Panciu – Sporting Liesti 2-2

SERIA 2

28 august, ora 18:00
Vointa Snagov – Metaloglobus Bucuresti 0-0
FC Viitorul II – Gloria Popesti Leordeni 4-4

29 august, ora 18:00
CSM Oltenita – Inainte Modelu 3-4
Unirea Slobozia – Dinamo II 2-1
CS Tunari – Juventus Bucuresti 0-1
Viitorul Domnesti – Delta Dobrogea Tulcea*
Petrolistul Boldesti – Callatis 2012 Mangalia**
*Reprogramat dupa ce Inter Clinceni s-a retras din campionat, iar FRF a facut un nou tintar pentru Seria 2.
**Echipa oaspete a anuntat ca nu face deplasarea.

SERIA 3

29 august, ora 18:00
FC Voluntari II – CS Afumati 1-1
Sporting Turnu Magurele – SCM Pitesti 0-0
Infratirea Harman – Concordia Chiajna II 1-0
CN Dinicu Golescu – Urban Titu 2-1
Inter Olt Slatina – Atletic Bradu 1-0
CS Podari – Sporting Rosiori 2-1
FC Aninoasa – CS Stefanesti*
*Reprogramat dupa ce CS Visina Noua s-a retras din campionat, iar FRF a facut un nou tintar pentru Seria 3.

SERIA 4

28 august, ora 18:00
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Metalurgistul Cugir 2-5
Cetate Deva – ACSO Filiasi 3-1

29 august, ora 18:00
ASU Poli Timisoara – Minerul Motru 3-0
Magura Cisnadie – Millenium Giarmata 0-0
CS U Craiova II – CSM Lugoj 3-1
Performanta Ighiu – Pandurii II Targu Jiu 1-1
National Sebis – FC Hunedoara 0-2
CS Ineu sta.

SERIA 5

29 august, ora 18:00
Luceafarul Balan – CSM Sighetu Marmatiei 2-4
Avantul Reghin – FC Zalau 2-0
Luceafarul Oradea – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 3-0
Unirea Dej – Sanatatea Cluj 2-4
Unirea Jucu – CS Iernut 2-1
ASF Comuna Recea – CS Osorhei 1-0
AFC Odorheiu Secuiesc – Industria Galda 1-2

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13