FINAL / FC Voluntari – CSU Craiova 1-2. Cartu si Sandoi se salveaza inainte de pauza cauzata de meciurile internationale

voluntari-csuEtapa a noua din Liga 1 a debutat cu victoria lui CSU Craiova in fata lui FC Voluntari, cu scorul de 2-1. Dupa o prima repriza extrem de plictisitoare, oltenii au deschis scorul prin Baluta, insa ilfovenii au egalat prin rezerva Vodut, care a marcat cel mai frumos gol al meciului. Vatajelu nu s-a lasat mai prejos si a adus victoria echipei sale, pe final, dupa ce l-a intors pe toate partile pe Laurentiu Rus.

CSU ajunge la a doua victorie in acest sezon si urca, pentru moment, pana pe locul opt, cu noua puncte. Voluntariul, in schimb, inca nu stie cum e sa castigi in Liga 1 si ramane, in continuare, singura echipa care nu a castigat niciun meci pana acum.

FC Voluntari: Balauru – Rus, Maftei, Achim, Maxim – Grigore, Novac – Iorga, Carstocea, Parvulescu – Pancu.
Antrenor: Flavius Stoican

CSU Craiova: Balgradean – Achim, Popov, Acka, Vatajelu – Zlatinski, Mateiu – Baluta, Bawab, Rocha – Ivan.
Antrenor: Emil Sandoi.