Massimo Pedrazzini: ”Avem ca obiectiv sa spalam rusinea din tur. Se poate intampla orice.”

pedrazzini-filip-vs-rbkSteaua are mici sanse de calificare in grupele Ligii Europa, dupa ce a pierdut cu 3-0, la Bucuresti, in prima mansa a play-off-ului cu Rosenborg. Constient de acest lucru, Massimo Pedrazzini sustine ca principalul obiectiv al echipei, la Trondheim, va fi spalarea rusinii din tur.

Pentru noi meciul de maine seara este foarte important. Trebuie sa aratam ca 60 de minute, la Bucuresti, am fost o echipa puternica. Pana in minutul 60 am pus in dificultate echipa din Norvegia. Avem ca obiectiv sa spalam rusinea din tur. Indiferent de ce se intampla trebuie sa ne intoarcem cu un rezultat pozitiv. In fotbal nu stii niciodata ce se intampla. Ne dorim sa incepem bine si sa concretizam orice actiune pe care o avem. Noi am luat 3 goluri din minutul 60 pana in minutul 90 asa ca se poate intampla orice. Trebuie sa fim mai concentrati si mai atenti si sa rezistam din punct de vedere psihic. Se poate intampla sa primim si gol, dar daca marcam 4 ne calificam.

Hamroun este accidentat si nu a facut deplasarea, are cateva probleme. Papp a facut deplasarea, nu mai simte nicio durere, vom vedea maine starea lui si vom vedea maine primii 11 care intra in teren.

Ar fi usor daca ar conta numai banii. Este o motivare in plus. In aceste zile am pus onoarea pe primul loc nu banii. Daca va veni si calificarea si prima atunci e foarte bine.

El a avut parte situatii dificile inca de la inceput. Nu a avut timp de adaptare de crestere. Impactul cu meseria a fost unul dur. Daca se poate imbunatati situatia noi suntem dispusi sa ne dam la o parte”, a declarat Pedrazzini la conferinta de presa.

Italianul a fost completat si de mijlocasul Lucian Filip:

Suntem pregatiti atat psihic cat si fizic. Nu vrem sa facem act de prezenta. Sunt sigur ca vom avea ocazii de gol si din punctul meu de vedere nu trebuie sa ratam. Trebuie sa marcam la orice mica oportunitate. Vom da totul pe teren si ramane de vazut care va fi rezultatul la final. Daca maine noi vom fi mai buni cu siguranta vom merge mai departe. Victoria de la Craiova ne-a dat un motiv sa credem ca vom face si aici un meci foarte bun. Mister ne-a zis sa nu renuntam pentru ca situatia se poate remedia si in cateva minute. Chiar ma gandeam ce frumos a fost cand toata lumea nu ne dadea nicio sansa si ne-am calificat. Senzatia e incredibila si bineinteles ca vrem sa o traim din nou.

sursa: digisport.ro