Miriuta, dupa victoria muresenilor cu Voluntari: ”Legat de plecarea mea au fost niste intoxicari din afara. O sa am o discutie…”

miriutaASA Tg Mures are 13 puncte dupa opt meciuri, insa presa a scris ca Vasile Miriuta ar putea fi demis. Dupa victoria cu FC Voluntari, antrenorul ardelenilor a spus ca toate aceste zvonuri reprezinta intoxicari venite din exterior si stie cine este persoana care a venit cu ele.

A venit bine aceasta victorie, fiindca in ultimele doua meciuri acasa am făcut 0-0. Am primit gol din minutul 5 dupa o greseală si am inceput de la 0-1. Ne-au trebuit ceva minute sa ne revenim, dar am navalit peste ei. Am marcat repede si puteam face 2-1 înainte de pauza. Eu zic ca e o victorie meritata.

A fost foarte important sa castigam, fiindca eu si baietii mei vrem sa ne mentinem sus, fiindca asta cred ca e valoarea echipei.

Legat de plecarea mea au fost niste intoxicari venite din afara. O sa am o discutie intre 4 ochi cu acea persoana. A fost Cristi Pustai la meci? Poate sa vina orice antrenor. Deocamdata, echipa are 13 puncte si o singura infrangere.

Bejan nu a prins cea mai buna zi, dar e un jucator foarte bun, care ne-a ajutat si ne va ajuta si pe viitor. Se intampla sa mai prinzi cate o zi neagra. Muresan e si el suspendat. Vor intra ceilalti jucatori. Va juca Balic si cred ca va reveni si Mircea Axente. Avem timp sa ne pregatim mai bine saptamana viitoare”, a declarat Vasile Miriuta, conform Digi Sport.