Mircea Rednic: „Am jucatori care au pretentii, dar cand li se ofera sansa sa joace nu o fac! Feussi vorbeste mult, dar nu-l vad pe teren […]”

rednicDinamo a pierdut primul loc al clasamentului, dar se mentine neinvinsa in Liga 1, dupa ce a scapat de prima infrangere la Iasi, unde a avut mare noroc pe final. Golubovic a ratat un penalty in minutul 90+1!

A fost tragere in careul nostru, penalty clar pentru ei. Toata repriza a doua am avut noroc. N-am fost capabili sa legam 3-4 pase. Am avut ceva probleme cu Nedelcearu.

Sunt suparat ca exista jucatori care stau de cativa ani pe aici si acum trebuie sa demonstreze ca merita sa joace. Pretentii au, dar cand li se ofera sansa sa joace nu o fac. Ionut Serban si Lazar au intrat in repriza a doua si nu s-a vazut nici o schimbare. Feussi trebuie sa joace. Nu-l vad nici in faza de aparare, nici in faza de atac si vorbeste mult. Ne-a trecut glontul pe la ureche azi„, a spus Rednic la Dolcesport.

CSMS Iaşi a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata duminica, pe teren propriu, in compania echipei Dinamo, in etapa a VII-a a Ligii I, meci in care iesenii au ratat un penalti in prelungiri. Golubovici a ratat lovitura libera acordata, dupa interventia lui Marc la Ciuca. Dinamovistul a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat.