Marius Sumudica: „Acum s-a intors roata! Asa e in fotbal […]”

sumudica-mainile-susCampioana Ligii 1, FC Steaua Bucuresti, a fost învinsa, miercuri, in deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), de formatia Astra Giurgiu, intr-un meci din etapa a VI-a, acesta fiind primul esec al „ros-albastrilor” in actualul sezon intern. La final, antrenorul Astrei, Marius Sumudica, a fost fair-play si a admis ca arbitrajul a dezavantaj adversarul …

„Acum a-a intors roata! Daca si noua ni se dadeau toate loviturile de la 11 metri pe care le-am avut azi tot aici eram, chiar de pierdeam acum. Imi pare rau ca si la Giurgiu sunt foarte multiu stelisti …

Am fost superiori in a doua repriza, prima a fost a lor … La pauza i-am intrebat pe jucatori daca au uitat sa joace fotbal, nimic altceva. Asta e viata, au avut ocazii, dar asa e in fotbal.”, a declarat antrenorul Astrei la microfonul Digi Sport.