FINAL / Petrolul – Pandurii 1-1. „Lupii” raman fara victorie si Selymes mai are doua meciuri pentru a aduna 4 punte

petrolulpandurii01nIn a doua partida a zilei in Liga 1, Petrolul a primit vizita Pandurilor Targu Jiu. „Lupii” au deschis scorul spre finalul primei reprize, prin Moussa. Prahovenii au mai scazut ritmul in a doua repriza si le-a permis gorjenilor sa egaleze, din penalty, prin M. Roman. Selymes ramane fara victorie in acest sezon si Petrolul este in continuare pe minus in clasament, in timp ce Pandurii a egalat la puncte pe ASA, Steaua si Dinamo.

Petrolul: Pecanha – Peteleu, Tudose, Benga, Rippert – Bucșa, L. Marinescu – Varga, Zoubir, Farina – Moussa

Pandurii: Mingote – Ungurusan, Vasco Salgado, Sandru, Momcilovic – Anton, Mrzljak – Hora, Nistor, Radut – M. Roman