Radoi, dupa eliminara din turul 3 preliminar al CL: „Am aratat ca suntem net superiori lui Partizan”

radoiSteaua a ratat clificarea in play-off-ul Ligii Campionilor, dupa infrangerea de la Belgrad, 2-4 in fata lui Partizan. Calificarea s-a jucat in repriza secunda, cand erorile uriase ale lui Papp au facilitat revenirea in joc a sarbilor.

La finalul aprtidei, Mirel Radoi a spus ca echipa lui a fost „net supoerioara” sarbilor. Tehnicianul ros-albastrilor a mai precizat ca este obligatorie o calificarea in grupele Europa League.

„Un meci in care, in prima repriza, exceptand golul marcat, nu am avut emotii. A doua repriza am inceput-o slab, era clar ca doar dintr-o eroare sau din faza fixa puteau inscrie. Din pacate, le-am facut viata usoara: cartonas rosu, gol din deviere. Asta a fost, din pacate nu am reusit sa tinem de minge si am facut greseli.

Drumul catre Liga s-a terminat, dar vrem sa jucam in Europa League. Suntem dezamagiti, dar e obligatoriu sa ramanem in cupele europene. Eu zic, totusi, ca am aratat ca suntem net superiori lui Partizan!”, a spus Radoi la finalul partidei, conform Pro Sport.

Antrenorul stelist nu l-a acuzat pe Papp pentru greselile facute si spune ca toata echipa este vinovata pentru eliminare.

Nu o sa acuz pe cineva vreodata. Echipa castiga, echipa pierde. S-au facut greseli si trebuie sa le remediem cat mai repede. Acum trebuie sa le ridicam baietilor moralul, pentru ca urmeaza meciul cu Dinamo. Speram sa vina si fanii alaturi de noi, dar acum, cu rezultatul acesta, va fi greu”.