Bayern Munchen a castigat Audi Cup, dupa ce a trecut de Real Madrid in finala. Tottenham a invins pe AC Milan in finala mica

audi-cupBayern Munchen a castigat Audi Cup, comptetitie organizata pe stadionul bavarezilor, Allianz Arena.

Echipa lui Pep Guardiola a invins in finala pe Real Madrid, cu 1-0. Singurul gol al partidei a fost reust de Robert Lewandovski. Pana la reuista tacantului, Alaba, Muller sau Toni Kroos au mai trecut si ei pe langa gol.

Rafa Beniztez nu i-a avut pe Cristiano Ronaldo si Benzema, lasati la Madrid, si nu i-a titularizat nici pe Bale si James Rodrigues.

Trofeul Audi Cup ramane astfel in vitrina bavarezilor, dupa doua victorii fara gol primit.

In finala mica a competitiei, Tottenham a trecut cu 2-0 de AC Milan. chadli a deschis scorul pentru englezi in minutul 8, pentru ca Andy Caroll sa stabileasca scorul final cu 20 de minute inainte de final. „Diavolii” milanezi au incheiat astfel pe ultimul loc, dupa doua infrangeri fara gol marcat si 5 primite.