Tibor Selymes pune pe seama ghinionului seria de 4 meciuri fara succes a Petrolului

selymesPetrolul a ramas fara victorie si dupa etapa a patra. „Lupii” au scos o remiza la Concordia, 2-2, desi au jucat mai bine de o repriza in 10 oameni si au fost condusi pana in minutul 77.

Antrenorul prahovenilor, Tibor Selymes pune pe seama ghinionului seria de patru partide fara victorie din acest debut de sezon.

„Cred ca de 4 etape avem ghinion. Si in meciul cu Steaua am avut ocazii si am pierdut. Si azi la fel, chiar si in 10 oameni am jucat mai bine decat Chiajna. Am luat un gol stupid dupa o greseala de fundas. Asta e! Trebuie sa muncim mai mult.

Azi am facut un meci foarte bun. Nu suntem lasati sa jucam mai agresiv. In lumea asta nu se dau nicaieri cartonase atat de usor. Nu cred ca facem noi cele mai multe faulturi de cartonase din Liga 1. Cred ca avem nevoie de mai mult noroc”, a spus Selymes la Digi Sport.