Rapid a castigat la pas primul amical din aceasta vara, disputat impotriva unei echipe din Liga 4

rapid-rasnovRapid a disputat, sambata, primul meci amical din aceasta vara, adversara giulestenilor fiind CS Olimpic Cetate Rasnov. Echipa lui Florin Marin s-a impus fara probleme, cu 3-0, dupa golurile marcate de Luque, in minutul 12, cu un sut din afara careului, Mitu, in minutul 75, si de Puscas, din penalty, in minutul 100. Inainte de pauza, Virgil Draghia a aparat un penalty.

Cele doua partide ale meciului au avut o durata atipica, de 60 de minute.

Giulestenii au inceput partida in formula Draghia – Raiciu, Robuste, Avramia, V. Nicolae – Luque, Moke, I. Popa – Martin, Embalo, Ganea. Dupa pauza, Florin Marin i-a mai introdus si pe Venter, B. Stancu, Oltean, Dumitrache, Bolozan, Puscas, Neculai, Dedu, Trandu si Mitu.

Urmatorul meci amical al Rapdiului va avea loc pe 4 august, tot la Rasnov, cu CS Mioveni, de la ora 18:00.

sursa: fcrapid.ro