Partizan Belgrad a fost invinsa surprinzator in a treia etapa din campionatul Serbiei

novi-pazar-partizanAdversara Stelei din turul trei preliminar al UEFA Champions League, Partizan Belgrad, a fost invinsa, in mod surprinzator, in deplasare, de catre Novi Pazar, cu scorul de 3-2, in a treia etapa a primei ligi din Serbia.

Partizan a deschis scorul a deschis scorul prin Trujic, in minutul 12, insa gazdele l-au intors prin reusitele lui Pavlovic (minutul 21) si Askovski (26), asta dupa ce au mai si ratat un penalty prin Radivojevic (25). Kojic a egalat chiar inainte de pauza, insa Askovski a reusit dubla, in minutul 71, aducand victoria pentru Novi Pazar.

Partizan ramane astfel cu cele sase puncte acumulate in primele doua etape, in timp ce adversara ei din aceasta runda a obtinut prima victorie a sezonului.

Returul dintre Partizan si Steaua va avea loc miercuri, la Belgrad. Meciul de la Bucuresti, din prima mansa, s-a incheiat cu scorul de 1-1