FINAL / Pandurii – CSMS Iasi 3-0. Gorjenii s-au impus fara probleme datorita golurilor lui Roman si Hora

pandurii-csmsPrimul meci de sambata s-a disputat la Severin, unde Pandurii s-a impus fara niciun fel de problema in fata lui CSMS Iasi, cu 3-0. Ambele formatii veneau dupa un start bun de sezon, iar moldovenii ar fi putut sa treaca pe primul loc in cazul unei victorii. Gorjenii au dovedit insa ca se afla intr-o forma mai bun si au intrat la pauza cu un avantaj linistitor, de doua goluri, datorita dublei lui Mihai Roman. Ioan Hora a facut 3-0 relativ rapid dupa pauza, iar din acel moment nu s-a mai pus problema invingatoarei.

Pandurii ajunge la sapte puncte si o egaleaza astfel pe CSMS Iasi, dar si pe prima clasata, ASA Tg Mures, care are insa un meci mai putin disputat, vicecampioana urmand sa joace duminica impotriva Craiovei.

Pandurii: Mingote – Ungurusan, Vasco, Sandru, Momcilovic – Anton, Mrzljak – Radut, Nistor, Hora – Roman.
Antrenor: Edi Iordanescu.

CSMS Iasi: Grahovac – Voicu, Frasinescu, Mihalache, Tiganasu – Mitic, Gheorghe – Viveiros, Grigorie, Bole – Golubovic.
Antrenor: Nicolo Napoli.