Dani Coman, dupa egalul Astrei de pe Boleyn Ground: ”Este un rezultat mare, dar ne asteapta un meci mult mai greu la retur”

coman-astra-presedinteNoul presedinte al Astrei Giurgiu, Dani Coman, a vorbit despre rezultatul foarte bun al jucatorilor antrenati de Marius Sumudica, 2-2 cu West Ham la Londra, precizand ca fosta castigatoare a Cupei Romaniei a aratat ca o echipa mare.

A fost un meci foarte greu. Am intalnit o echipa extraordinara, cu jucatori de milioane de euro.

In prima repriza, ne-am aparat foarte bine, dar valoarea jucatorilor lui West Ham si-a spus cuvantul. A doua repriza ne-a apartinut in totalitate. Ne-am creat foarte multe ocazii si am jucat extraordinar. Am aratat ca o echipa mare.

Este un rezultat mare, dar inca nu am realizat nimic. stim ca ne asteapta un meci mult mai greu la retur. Am vazut valoarea adversarului si trebuie sa jucam poate chiar mai bine decat am facut-o in a doua repriza de la Londra. Insa cred cu tarie in calificare”, a zis Coman, la Digi Sport.