Realul a dat de pamant si cu Inter Milano, la International Champions Cup. James a marcat un gol cum n-a vazut toata China! VIDEO

James-Real-golReal Madrid continua seria de victorii in partidele de la International Champions Cup. Dupa ce au facut scor cu Manchester City, „galacticii” au dat recital si in fata Interului, luni, pe Tianhe Stadium din Guangzhou, China.

Cristiano Ronaldo a fost aproape de o super-reusita, dar Handanovic a scos sutul portughezului. Jese a deschis apoi scorul din pasa lui Marcelo (29′).

In repriza a doua, Realul a punctat in alte doua randuri. Varane a majorat diferenta (56′), iar James Rodriquez a marcat cel mai frumos gol al partidei (88′).

Romanul Razvan Popa a fost folosit si el de Roberto Mancini la Inter, in ultimele 10 minute. De baza mijlocas, Popa a jucat din nou pe postul de fundas central, intrand in locul lui Rannochia. El a mai jucat pe aceeasi pozitie si in meciul cu Bayern Munchen, scor 0-1, cand a bifat aproape tot meciul.

Madrilenii vor juca joi cu AC Milan, de la ora 15:00, in Shanghai.

Echipele care au evoluat:

Internazionale Milano: Handanovic – Montoya (Santon 67), Ranocchia (Popa 82), Murillo (Andreolli 67), Jesus (Nagatomo 82) – Brozovic (Gnoukouri 53), Kondogbia (Taider 82), Hernanes (Guarin 66) – Icardi, Kovacic (D`Ambrosio 82), Palacio (Longo 68)
Antrenor: Roberto Mancini

Real Madrid: Navas (Casilla 59) – Danilo (Carvajal 62), Pepe (Nacho 46), Ramos (Varane 46), Marcelo (Arbeloa 63) – Casemiro (Llorente 78), Kroos (Silva 62) – Isco (James 78), Bale (Vazquez 46), Ronaldo (Cheryshev 46) – Jese (Lazo 78)
Antrenor: Rafa Benitez