MLS / Cocis a marcat al doilea gol pentru Chicago Fire, Pirlo a debutat pentru New York City FC

kaka-pirlo-mlsIn cele opt meciuri disputate duminica seara in Major League Soccer au fost inscrise nu mai putin de 45 goluri. Dintre acestea, unul a fost inscris si de catre romanul Razvan Cocis, in egalul lui Chicago Fire cu New England Revolution, scor 2-2. Mijlocasul de 32 de ani a ajuns la al doilea gol pentru Fire, iar in aceasta partida el a inscris cu calcaiul reusita de 2-1 a echipei al carei capitan e.

In aceeasi seara, Andrea Pirlo si-a facut debutul la New York City FC, intr-un meci pe care noua sa formatie l-a castigat cu 5-3 impotriva lui Orlando City, echipa pentru care evolueaza fostul sau coechipier de la Milan, Kaka.

Pirlo a intrat pe teren in minutul 57, in locul marocanului Ballouchy, la scorul de 2-1 pentru NYCFC. Italianul a avut o contributie importanta la golul de 4-2, inscris de McNamara, din pasa ghanezului Kwadwo Poku. Pentru newyorkezi, David Villa a fost integralist si a marcat de doua ori, in timp ce la formati din Florida, Kaka a bifat si el toate minutele, pasand decisiv la unul dintre cele trei goluri reusite de canadianul Larin.