Medalie de aur pentru canotorii romani din barca de patru rame fara carmaci masculin

romania_canotajCanotorii romani din barca de patru rame fara carmaci masculin au obtinut medalia de aur la Campionatul Mondial de Tineret, care se desfasoara la Plovdiv (Bulgaria). Dumitru Mariuc, Neculai Aniculesei, Danut Viorel Rusu, Alexandru Cosmin Macovei (6:10:64) au reusit sa-i intreaca pe sportivii din Marea Britanie si Canada.

Maine se vor desfasura finalele si pentru celelalte probe la care sportivii romani sunt calificati:

FINALA A

– Ora 10:40 dublu rame masculin: Vlad Dragos Aicoboae si Toader Andrei Gontaru, locul I in semifinala A/B – 6:40:61;
– Ora 10:55 dublu vasle feminin: Viviana Iuliana Bejinariu si Ioana Vrinceanu, locul I in semifinala A/B – 7:09:13;
– Ora 11:40 dublu categorie usoara feminin Gianina Elena Beleaga si Ionela Livia Lehaci, locul II in semifinala A/B – 7:13:39;
– Ora 13:10 opt rame cu carmaci masculin: Mihaita Iliut, Sergiu Vasile Bejan, Gheorghe Costel Mihalescu, Vasile Agafitei, Constantin Adam, Eugen Alexandru Luca, Gheorghe Robert Dedu, Cristian Ivascu, Adrian Munteanu

FINALA B

– Ora 9:00 simplu feminin categorie usoara Ana Orhei locul V în semifinala A/B – 8:14:00
– Ora 9:40 patru vasle masculin: Robert Ovidiu Grosan, Adrian Cionca, Marian Florian Enache, Constantin Radu, locul V in semifinala A/B – 6:05:21
– Ora 9:45 simplu masculin Ioan Prundeanu, locul IV in semifinala A/B – 7:06:43

Echipajul patru rame fara carmaci feminin: Isabela Mihaela Solomon, Iuliana Buhus, Elena Lavinia Tarlea, Alina Elena Pop s-a clasat pe locul VII cu timpul 6:59:65, iar sportivele din barca de patru vasle: Ana Maria Simion, Georgiana Vasile, Maricela Dorina Otea si Beatrice Madalina Parfenie s-au clasat pe locul VIII cu timpul de 6:50:65.

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Canotaj

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26