FINAL / ASA Tg. Mures – Concordia 1-0. Vicecampioana isi consolideaza pozitia de lider!

asa-concordia

Ilfovenii au ratat prima ocazie mare inca din minutul 2, dupa ce Constantinescu a sutat putin pe lnga poarta de la marginea careului.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Axente in minutul 51, cand a preluat frumos cu calcaiul, a patruns in careu si l-a executat pe Iacob.

In minutul 73, Chiajna a ramas in 10 oameni, dupa ce Marian Marin l-a faultat pe Jazvici si arbitrul Sebastian Coltescu i-a aratat al doilea cartonas galben si l-a trimis la cabine.

Dupa acest meci, ASA ramane lider in Liga 1, cu 7 puncte, in timp ce Concordia Chiajna a coborat pana pe locul 10, cu un singur punct, obtinut in prima etapa, la Giurgiu.

ASA: Stăncioiu – Golanski, Bejan, Lopez Ivan, Balic – N’Doye, Gorobsov – Louis Pedro, Jazvic, Brandan – Axente
Rezerve: Viciu, Hanca, Martins, Mureşan, Velayos, Manolov, Jurado
Antrenor: Vasile Miriuta

Concordia: Iacob – Bărboianu, Marin, Tincu, Bucurică – Giurgiu – Buleică, Cristescu, Constantinescu, Purece – Răducanu
Rezerve: Matache, Pană, Pena, L.Ion, Serediuc, Mamele, Ţiră
Antrenor: Marius Baciu