International Champions Cup 2015 / Real Madrid a batut-o mar pe Man. City si a castigat grupa din Australia

gool-real-man-cityReal Madrid a invins-o pe Manchester City, scor 4-1, in ultimul meci amical disputat in Australia, la International Champions Cup 2015.

Benzema a deschis scorul la Melbourne, in minutul 21, iar patru minute mai tarziu Cristiano Ronaldo a dus scorul la 2-0, cu toata opozitia lui Hart (25). Pepe a majorat diferenta in minutul 44, cu o lovitura de cap, iar la ultima faza din prima repriza, Manchester City a primit eronat un penalty, la o faza la care Sergio Ramos a jucat mingea cu mana in afara careului, dupa ce Sterling facuse si el hent. Lovitura de pedeapsa a fost transformata de Yaya Toure (45+3).

Revenit dupa imprumutul la Villarreal, Denis Cheryshev a stabilit scorul final din centrarea lui Isco, in minutul 73.

Cu 4 puncte din doua meciuri, Real Madrid a castigat turneul australian din International Champions Cup, trupa blanco fiind singura echipa care a reusit o victorie in timpul regulamentar. Pe 2 s-a clasat AS Roma, 3 pct, iar pe 3, Man. City, 2 pct.

Echipa lui Rafa Benitez va continua competitia in China. Luni si joi, la ora 15:00, in direct pe Digi Sport 1, vicecampioana Spaniei va evolua impotriva lui Inter Milano, respectiv AC Milan.