Evolutia Stelei cu Trencin l-a dus pe Radoi cu gandul la meciul cu Middlesbrough

radoiSteaua a reusit sa se califice in turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Ros-albastrii au suferit n sa teribil pentru aceasta calificare. Slovacii au reusit sa egaleze la general dupa doar 20 de minute de joc, dupa o prestatie jenanta a campionilor Romaniei.

La finalul partidei, Mirel Radoi a spus ca desfasurarea partidei l-a dus cu gandul la meciul cu Middlesbrough, avand mari emotii pe final de meci.

Nu a fost un meci de cosmar, ci unul in care am suferit, in special in prima repriza. In primele 20 de minute, am primit doua goluri si am fost nevoit sa schimb tactica si discursul pe care le-am avut inaintea meciului.

Nu m-am gandit la meciul cu Rosenborg, mai mult m-am gandit la meciul cu Middlesbrough”, a spus antrenorul Stelei.

Tehnicianul ros-albastrilor a mai spus ca planul tactic a fost dat peste cap de cele doua schimbari fortate pe care a trebuit sa le faca.

Din pacate, la 0-2, cu doi accidentati, fara suporteri, a trebuit sa rezolvam lucrurile din mers.

Pana la urma, baietii merita felicitari pentru calificare, asta era cel mai important. Chiar daca jocul nu a fost asa cum ne-am dorit, pana la urma, importanta este calificarea.

Pana la urma, calificarea este meritata. Am trecut prin momente dificile si am suferit. Nu putem avea la fiecare meci doua-trei goluri fara sa primim. Din pacate, azi am primit trei, dar important e ca nu am luat si golul patru, care insemna ratarea calificarii„.

Sursa foto: digisport.ro