FINAL / FC Steaua Bucuresti – F.K. Trencin 2-3. Ros-albastrii se tarasc in turul trei preliminar, dupa o prestatie foarte slaba

steaua-trencin-returCampioana Ligii 1, Steaua a aratat fata nedorita in partida retur cu Trenicn, din turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Elevii lui Radoi au inceput dezastruos partida si erau condusi cu 0-2 dupa doar 20 de minute. Prestatia lor a fost in continuare jenanta pana la pauza, slovacii controland in mare parte jocul. Debutul reprizei secunde a adus o echipa Steaua mult mai motivata, iar reusita de exceptie a lui Muniru si golul din penalty al lui Tade au adus linistea. Emotiile au reaparut pe final, dupa ce Wesley a inscris din nou, desi Trencin juca in inferioritate. Ultimele minute i-a gasit pe slovaci si cu portarul in careul stelistilor. In cele din urma Steaua a ajuns in turul trei preliminar, unde o asteapta Partizan Belgrad. Se anunta o dubla de foc cu formatia sarba. Mansa tur va fi saptamana viitoare.

Echipe de start:

Steaua: Cojocaru – Papp, Varela, Tosca, Guilherme – Muniru, Breeveld – Ad. Popa, N. Stanciu, Chipciu – Tade

Trencin: Semrinec – Cogley, Ramon, Rundic, Madu – Lobotka, Koolwijk, Bero – Jairo, Wesley, Van Kessel

Etichetat cu: , , , , , , , , ,