Gold Cup / SUA obtine a doua victorie in grupa A, Panama, Honduras si Haiti raman fara succes

suaVineri noapte a debutat etapa a doua a meciurilor din grupele Gold Cup. Primele formatii care au intrat pe teren au fost cele din grupa A.

SUA a obtinut cea de-a doua victorie dupa ce a trecut la limita, 1-0, de Haiti. Singurul gol al partidei a fost reusit de Dempsey, in primul minut al reprizei secunde. Americanii sunt liderii grupei cu 6 puncte din 6 posibile si sunt calificati in faza urmatoare.

In cealalta partida a grupei, Honduras si Panama au remizat, 1-1. Tejada a deschis scorul pentru panamezi in minutul 20, dar hondurieni au egalat cu 9 minute inainte de finalul partidei, prin Najar. Cei din Panama au avut si un jucator eliminat, Henriquez, care a vazut cartonasul rosu in minutul 7 al prelungirilor.

Daca SUA este deja calificate, Panama, Honduras si Haiti au toate sanse de calificare, un singur puncte depsartind cele 3 echipe. Panamezii au 2 puncte, in timp ce hondurienii si haitienii au adunat cate unul.