FINAL / Steaua – FK Qarabag 3-2. Mihalcea inscrie la ultima faza si aduce victoria ros-albastrilor. Campioana revine maine in tara

fcsb-qarabagSteaua si-a incheiat stagiul de pregatire din Austria cu o victoria in fata celor de la Qarabag. Pentru echipa lui Radoi au inscris noi veniti Mihalcea si Rudorie, fostul atacant al Otelului fiind la a treia reusita de cand imbraca tricoul ros-albastru. A fost ultimul meci de pregatire inainte de inceperea sezonului, iar campionii vor reveni maine in tara.

FINAL

90 ‘ – Gol Steaua! Mihalcea inscrie la ultima faza a meciului si aduce victoria pentru echipa lui Radoi in ultimul amical al verii

85′ – Azerii reusesc din nou sa egaleze

74′ – La Steaua a debutat si tahar

62′ – Radoi mai face doua schimbari: Stanciu si Neagu le lasa locul lui Mihalcea si Breeveld

57′ – Gol Steaua! Tudorie ii readuce pe ros-albastrii in avantaj, cu al treilea sau gol de la venirea la Steaua

46′ – S-a reluat meciul dintre Steua si Qarabag. Mai multe schimbari facute de Mirel Radoi: au parasit terenul Cojocaru, Rapa, Varela, Guilherme si Iancu, iar locul acestora a fost luat de Nita, Luchin, Tamas, Tosca si Gradinaru.

45′ – Pauza

42′ – Chipciu rateaza o ocazie mare, portarul azer respingand cu piciorul sutul stelistului

17′ – Tudorie a intrat in locul lui Adi Popa, care s-a accidentat in urma unei intrari dure

5′ – Qarabag egaleaza dupa doar 3 minute, azerii inscriind in minutul 5

2′- Gol Steaua! Ros-albastrii au deschis scorul dupa doar 2 minute de joc, prin Iancu