Continua CN de scrima pentru copii. Gabriel Pavel, campion la floreta masculin, categoria 12-13 ani, iar Tudor Rusu, campion la categoria 10-11 ani

scrima-copii

UPDATE / La categoria de varsta 10-11 ani, s-au prezentat la start 22 de sportivi, iar medalia de aur a fost castigata de catre Tudor Rusu (ACS Balestra), care l-a invins in finala pe Sebastian Draghici (CS Olimpia), scor 8-6. Medaliile de bronz au fost castigate de catre Luca Hergan (ACS Balestra) si Mihnea Surcel (ACS Balestra).

UPDATE / Gabriel Pavel de la CSTA a devenit campion national la floreta, la categoria de varsta 12-13, dupa ce l-a invins pe Petru Surcel, de la ACS Balestra, cu 10-8.

Campionatul National de scrima pentru a ajuns la ziua a noua, zi in care, in Sala de Scrima Floreasca, este programata proba de floreta masculin individual, categoriile 10-11 ani si 12-13 ani. La aceasta proba vor participa 27 de copii.

Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt urmatoarele:
Gabriel Pavel (CSTA) – Andrei Onut (CSS Ploiesti) 10-1
Radu Burcea (ACS Balestra) – Radu Balan (ACS Balestra) 10-8
Horia Pivniceru (CSS Triumf) – Radu Mocanu (ACS Balestra) 9-8
Tudor Surducan (CS Satu Mare) – Vlad Rosu (ACS Balestra) 5-10
Petru Surcel (ACS Balestra) – Sebastian Oltei (LPS Brasov) 10-4
Daniel Gabor (CS Satu Mare) – Justin Albeanu (ACS Balestra) 5-10
Octavian Stan (CSS Triumf) – Lucas Serghie (CS Satu Mare) 10-2
Marton Res (CS Satu Mare) – Nathan Gregori (CSA Steaua) 1-10.

Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt urmatoarele:
Gabriel Pavel (CSTA) – Radu Burcea (ACS Balestra) 10-1
Horia Pivniceru (CSS Triumf) – Vlad Roșu (ACS Balestra) 7-10
Petru Surcel (ACS Balestra) – Justin Albeanu (ACS Balestra) 10-3
Octavian Stan (CSS Triumf) – Nathan Gregori (CSA Steaua) 6-10.

Rezultatele din semifinale sunt urmatoarele:
Gabriel Pavel (CSTA) – Vlad Rosu (ACS Balestra) 10-4
Petru Surcel (ACS Balestra) – Nathan Gregori (CSA Steaua) 10-5.

Finala:

Gabriel Pavel (CSTA) – Petru Surcel (ACS Balestra) 10-8.

Rezultatele din fazele superioare ale tabloului de eliminare directa, la categoria 10-11 ani, au fost urmatoarele:

Tabloul de 8
Mihnea Surcel (ACS Balestra) – Stefan Marin (CSTA) 8-2
Sebastian Draghici (CS Olimpia) – Ionut Stoe (CSS Triumf) 8-1
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Alin Dobrica (CSS Ploiesti) 8-1
Mihai Toader (ACS Balestra) – Luca Hergan (ACS Balestra) 4-8.

Semifinale
Mihnea Surcel (ACS Balestra) – Sebastian Drăghici (CS Olimpia) 6-8
Tudor Rusu (ACS Balestra) – Luca Hergan (ACS Balestra) 8-0.

Finala
Sebastian Draghici (CS Olimpia) – Tudor Rusu (ACS Balestra) 6-8.

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Scrima

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26