Dinamo le-a invins pe Lugano si Chiasso si a castigat triunghiularul disputat in Elvetia

dinamo-triunghiularDinamo isi continua cantonamentul de vara cu un dublu succes in cadrul unui triunghiular disputat in Elvetia. Formatia din ”Stefan cel Mare” le-a invins cu scorul de 1-0 atat pe Lugano, cat si pe FC Chiasso, in doua partide de 45 de minute.

In prima partida, Mircea Rednic a folosit urmatoarea formatiei: I. Popescu – Feussi, A. Marc, M. Popescu, S. Filip – Serban, Vojnovic – C. Matei, Gavrila, D. Rotariu – Alexe. Golul victoriei a fost marcat de Vojnovic, in minutul 14.

In meciul cu Chiasso, „Puriul” i-a trimis pe teren pe urmatorii jucatori: I. Popescu – Fai, A. Marc, M. Popescu, Corbu – Serban, Van Haaren – Gavrila, Alexe, Lazar – Moldoveanu. Cel care le-a adus „cainilor” victoria a fost Patrick Petre, printr-un gol marcat in minutul 39.