UPDATE / ASA Tg. Mures – Dinamo in prima etapa, Steaua – Dinamo in etapa a cincea. Programul complet al sezonului 2015/2016

logo-LPFUPDATE / Azi, la sediul LPF a avut loc tragerea la sorti a tintarului Ligii 1 pentru sezonul urmator. Tragerea la sorti a stabilit ca in debutul campionatului sa avem intalnirea dintre vicecampioana ASA Tg. Mures si Dinamo. Tot in runda inaugurala se joaca si Steaua – Petrolul. In etapa a cincea se va disputa „derby de Romania”, Steaua – Dinamo. In sezonul care va incepe pe 11 iulie, CFR Cluj si Petrolul vor incepe cu o depunctare de 6 puncte.

Programul campionatului:

Etapa I – 11.07 2015
AFC Astra Giurgiu CS Concordia Chiajna
ASA 2013 Tirgu-Mures FC Dinamo 1948 Bucuresti
CS Universitatea Craiova FC Botosani
FC Viitorul Constanta FC CFR 1907 Cluj
ACS Poli Timisoara CS Pandurii Tg-Jiu
FC Steaua Bucuresti FC Petrolul Ploiesti
FC Voluntari CSMS Iasi
Etapa a II – 18.07 2015
CS Concordia Chiajna CSMS Iasi
FC Petrolul Ploiesti FC Voluntari
CS Pandurii Tg-Jiu FC Steaua Bucuresti
FC CFR 1907 Cluj ACS Poli Timisoara
FC Botosani FC Viitorul Constanta
FC Dinamo 1948 Bucuresti CS Universitatea Craiova
AFC Astra Giurgiu ASA 2013 Tirgu-Mures
Etapa a III – 25.07 2015
ASA 2013 Tirgu-Mures CS Concordia Chiajna
CS Universitatea Craiova AFC Astra Giurgiu
FC Viitorul Constanta FC Dinamo 1948 Bucuresti
ACS Poli Timisoara FC Botosani
FC Steaua Bucuresti FC CFR 1907 Cluj
FC Voluntari CS Pandurii Tg-Jiu
CSMS Iasi FC Petrolul Ploiesti
Etapa a IV – 01.08 2015
CS Concordia Chiajna FC Petrolul Ploiesti
CS Pandurii Tg-Jiu CSMS Iasi
FC CFR 1907 Cluj FC Voluntari
FC Botosani FC Steaua Bucuresti
FC Dinamo 1948 Bucuresti ACS Poli Timisoara
AFC Astra Giurgiu FC Viitorul Constanta
ASA 2013 Tirgu-Mures CS Universitatea Craiova
Etapa a V – 08.08 2015
CS Universitatea Craiova CS Concordia Chiajna
FC Viitorul Constanta ASA 2013 Tirgu-Mures
ACS Poli Timisoara AFC Astra Giurgiu
FC Steaua Bucuresti FC Dinamo 1948 Bucuresti
FC Voluntari FC Botosani
CSMS Iasi FC CFR 1907 Cluj
FC Petrolul Ploiesti CS Pandurii Tg-Jiu
Etapa a VI – 12.08 2015 intermediara
CS Concordia Chiajna CS Pandurii Tg-Jiu
FC CFR 1907 Cluj FC Petrolul Ploiesti
FC Botosani CSMS Iasi
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC Voluntari
AFC Astra Giurgiu FC Steaua Bucuresti
ASA 2013 Tirgu-Mures ACS Poli Timisoara
CS Universitatea Craiova FC Viitorul Constanta
Etapa a VII – 15.08 2015
FC Viitorul Constanta CS Concordia Chiajna
ACS Poli Timisoara CS Universitatea Craiova
FC Steaua Bucuresti ASA 2013 Tirgu-Mures
FC Voluntari AFC Astra Giurgiu
CSMS Iasi FC Dinamo 1948 Bucuresti
FC Petrolul Ploiesti FC Botosani
CS Pandurii Tg-Jiu FC CFR 1907 Cluj
Etapa a VIII – 22.08 2015
CS Concordia Chiajna FC CFR 1907 Cluj
FC Botosani CS Pandurii Tg-Jiu
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC Petrolul Ploiesti
AFC Astra Giurgiu CSMS Iasi
ASA 2013 Tirgu-Mures FC Voluntari
CS Universitatea Craiova FC Steaua Bucuresti
FC Viitorul Constanta ACS Poli Timisoara
Etapa a IX – 29.08 2015
ACS Poli Timisoara CS Concordia Chiajna
FC Steaua Bucuresti FC Viitorul Constanta
FC Voluntari CS Universitatea Craiova
CSMS Iasi ASA 2013 Tirgu-Mures
FC Petrolul Ploiesti AFC Astra Giurgiu
CS Pandurii Tg-Jiu FC Dinamo 1948 Bucuresti
FC CFR 1907 Cluj FC Botosani
Etapa a X – 12.09 2015
CS Concordia Chiajna FC Botosani
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC CFR 1907 Cluj
AFC Astra Giurgiu CS Pandurii Tg-Jiu
ASA 2013 Tirgu-Mures FC Petrolul Ploiesti
CS Universitatea Craiova CSMS Iasi
FC Viitorul Constanta FC Voluntari
ACS Poli Timisoara FC Steaua Bucuresti
Etapa a XI – 19.09 2015
FC Steaua Bucuresti CS Concordia Chiajna
FC Voluntari ACS Poli Timisoara
CSMS Iasi FC Viitorul Constanta
FC Petrolul Ploiesti CS Universitatea Craiova
CS Pandurii Tg-Jiu ASA 2013 Tirgu-Mures
FC CFR 1907 Cluj AFC Astra Giurgiu
FC Botosani FC Dinamo 1948 Bucuresti
Etapa a XII – 26.09 2015
CS Concordia Chiajna FC Dinamo 1948 Bucuresti
AFC Astra Giurgiu FC Botosani
ASA 2013 Tirgu-Mures FC CFR 1907 Cluj
CS Universitatea Craiova CS Pandurii Tg-Jiu
FC Viitorul Constanta FC Petrolul Ploiesti
ACS Poli Timisoara CSMS Iasi
FC Steaua Bucuresti FC Voluntari
Etapa a XIII – 03.10 2015
FC Voluntari CS Concordia Chiajna
CSMS Iasi FC Steaua Bucuresti
FC Petrolul Ploiesti ACS Poli Timisoara
CS Pandurii Tg-Jiu FC Viitorul Constanta
FC CFR 1907 Cluj CS Universitatea Craiova
FC Botosani ASA 2013 Tirgu-Mures
FC Dinamo 1948 Bucuresti AFC Astra Giurgiu
Etapa a XIV – 17.10 2015
CS Concordia Chiajna AFC Astra Giurgiu
FC Dinamo 1948 Bucuresti ASA 2013 Tirgu-Mures
FC Botosani CS Universitatea Craiova
FC CFR 1907 Cluj FC Viitorul Constanta
CS Pandurii Tg-Jiu ACS Poli Timisoara
FC Petrolul Ploiesti FC Steaua Bucuresti
CSMS Iasi FC Voluntari
Etapa a XV – 24.10 2015
CSMS Iasi CS Concordia Chiajna
FC Voluntari FC Petrolul Ploiesti
FC Steaua Bucuresti CS Pandurii Tg-Jiu
ACS Poli Timisoara FC CFR 1907 Cluj
FC Viitorul Constanta FC Botosani
CS Universitatea Craiova FC Dinamo 1948 Bucuresti
ASA 2013 Tirgu-Mures AFC Astra Giurgiu
Etapa a XVI – 31.10 2015
CS Concordia Chiajna ASA 2013 Tirgu-Mures
AFC Astra Giurgiu CS Universitatea Craiova
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC Viitorul Constanta
FC Botosani ACS Poli Timisoara
FC CFR 1907 Cluj FC Steaua Bucuresti
CS Pandurii Tg-Jiu FC Voluntari
FC Petrolul Ploiesti CSMS Iasi
Etapa a XVII – 07.11 2015
FC Petrolul Ploiesti CS Concordia Chiajna
CSMS Iasi CS Pandurii Tg-Jiu
FC Voluntari FC CFR 1907 Cluj
FC Steaua Bucuresti FC Botosani
ACS Poli Timisoara FC Dinamo 1948 Bucuresti
FC Viitorul Constanta AFC Astra Giurgiu
CS Universitatea Craiova ASA 2013 Tirgu-Mures
Etapa a XVIII – 18.11 2015
CS Concordia Chiajna CS Universitatea Craiova
ASA 2013 Tirgu-Mures FC Viitorul Constanta
AFC Astra Giurgiu ACS Poli Timisoara
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC Steaua Bucuresti
FC Botosani FC Voluntari
FC CFR 1907 Cluj CSMS Iasi
CS Pandurii Tg-Jiu FC Petrolul Ploiesti
Etapa a XIX – 21.11 2015
CS Pandurii Tg-Jiu CS Concordia Chiajna
FC Petrolul Ploiesti FC CFR 1907 Cluj
CSMS Iasi FC Botosani
FC Voluntari FC Dinamo 1948 Bucuresti
FC Steaua Bucuresti AFC Astra Giurgiu
ACS Poli Timisoara ASA 2013 Tirgu-Mures
FC Viitorul Constanta CS Universitatea Craiova
Etapa a XX – 28.11 2015
CS Concordia Chiajna FC Viitorul Constanta
CS Universitatea Craiova ACS Poli Timisoara
ASA 2013 Tirgu-Mures FC Steaua Bucuresti
AFC Astra Giurgiu FC Voluntari
FC Dinamo 1948 Bucuresti CSMS Iasi
FC Botosani FC Petrolul Ploiesti
FC CFR 1907 Cluj CS Pandurii Tg-Jiu
Etapa a XXI – 05.12 2015
FC CFR 1907 Cluj CS Concordia Chiajna
CS Pandurii Tg-Jiu FC Botosani
FC Petrolul Ploiesti FC Dinamo 1948 Bucuresti
CSMS Iasi AFC Astra Giurgiu
FC Voluntari ASA 2013 Tirgu-Mures
FC Steaua Bucuresti CS Universitatea Craiova
ACS Poli Timisoara FC Viitorul Constanta
Etapa a XXII – 12.12 2015
CS Concordia Chiajna ACS Poli Timisoara
FC Viitorul Constanta FC Steaua Bucuresti
CS Universitatea Craiova FC Voluntari
ASA 2013 Tirgu-Mures CSMS Iasi
AFC Astra Giurgiu FC Petrolul Ploiesti
FC Dinamo 1948 Bucuresti CS Pandurii Tg-Jiu
FC Botosani FC CFR 1907 Cluj
Etapa a XXIII – 19.12 2015
FC Botosani CS Concordia Chiajna
FC CFR 1907 Cluj FC Dinamo 1948 Bucuresti
CS Pandurii Tg-Jiu AFC Astra Giurgiu
FC Petrolul Ploiesti ASA 2013 Tirgu-Mures
CSMS Iasi CS Universitatea Craiova
FC Voluntari FC Viitorul Constanta
FC Steaua Bucuresti ACS Poli Timisoara
Etapa a XXIV – 13.02 2016
CS Concordia Chiajna FC Steaua Bucuresti
ACS Poli Timisoara FC Voluntari
FC Viitorul Constanta CSMS Iasi
CS Universitatea Craiova FC Petrolul Ploiesti
ASA 2013 Tirgu-Mures CS Pandurii Tg-Jiu
AFC Astra Giurgiu FC CFR 1907 Cluj
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC Botosani
Etapa a XXV – 20.02 2016
FC Dinamo 1948 Bucuresti CS Concordia Chiajna
FC Botosani AFC Astra Giurgiu
FC CFR 1907 Cluj ASA 2013 Tirgu-Mures
CS Pandurii Tg-Jiu CS Universitatea Craiova
FC Petrolul Ploiesti FC Viitorul Constanta
CSMS Iasi ACS Poli Timisoara
FC Voluntari FC Steaua Bucuresti
Etapa a XXVI – 27.02 2016
CS Concordia Chiajna FC Voluntari
FC Steaua Bucuresti CSMS Iasi
ACS Poli Timisoara FC Petrolul Ploiesti
FC Viitorul Constanta CS Pandurii Tg-Jiu
CS Universitatea Craiova FC CFR 1907 Cluj
ASA 2013 Tirgu-Mures FC Botosani
AFC Astra Giurgiu FC Dinamo 1948 Bucuresti

Stirea initiala…

Liga Profesionista de Fotbal a anuntat pe site-ul oficial ca tragerea la sorti a programului Ligii 1 in sezonul 2015-2016 va avea loc miercuri, 24 iunie, de la ora 13:00, la sediul institutiei, din strada Alexandru Vitzu nr. 2A, sector 5, Bucuresti.

In noul an competitional din Liga 1 vor participa 14 formatii, iar, dupa incheierea sezonului regulat, primele sase echipe se vor duela in play-off, in timp ce ultimele opt, in play-out.

In aceeasi zi va avea loc si tragerea la sorti pentru editia 2015-2016 a Cupei Ligii Adeplast.

Etichetat cu: , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26