Campionatului National de scrima pentru copii / CS Riposta 1 a castigat proba de sabie masculin pe echipe, categoria 12-13 ani

copii-echipe-scrima

UPDATE / CS Riposta 1 a castigat medaliile de aur, la sabie masculin pe echipe, categoria 12-13, dupa ce a devansat-o pe CS Dinamo 1 in finala mare, cu 45-35.

A patra proba a Campionatului National de scrima pentru copii, care se disputa marti, este cea de sabie masculin echipe, categoria 12-13 ani. La Sala de Scrima Floreasca din Bucuresti, de la ora 13:00, se intrec 21 de echipe, in sistem eliminatoriu.

Cele 21 de formatii care vor concura azi sunt urmatoarele: CS Dinamo1, CS Dinamo2, CS Dinamo3, CS Dinamo4, CS Dinamo 5, CS Dinamo 6, CS Dinamo7, CS Riposta1, CS Riposta2, CS Riposta3, CS Riposta4, CSS Unirea Iasi1, CSS Unirea Iasi2, CSS Unirea Iasi3, CSA Steaua, CS Satu Mare, CS Sabia de Aur1, CS Sabia de Aur2, CSS Slobozia1, CSS Slobozia2 si ACS Duel.

Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt urmatoarele:

CS Dinamo1 – liber
CS Dinamo7 – CSS Unirea Iasi2 45-44
CS Riposta4 – liber
CS Riposta2 – liber
ACS Duel – liber
CS Sabia de Aur2 – CSS Unirea Iasi3 45-43
CS Dinamo5 – CS Riposta3 45-12
CSS Unirea Iasi1 – liber
CS Riposta1 – liber
CS Sabia de Aur1 – CS Dinamo3 45-44
CS Satu Mare – liber
CSS Slobozia2 – liber
CS Dinamo2 – liber
CSA Steaua – liber
CS Dinamo4 – CS Dinamo6 45-40
CSS Slobozia1 – liber.

Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt urmatoarele:

CS Dinamo1 – CS Dinamo7 45-19
CS Riposta4 – CS Riposta2 45-35
ACS Duel – CS Sabia de Aur2 45-13
CS Dinamo5 – CSS Unirea Iasi1 45-36
CS Riposta1 – CS Sabia de Aur1 45-11
CS Satu Mare – CSS Slobozia2 45-25
CS Dinamo2 – CSA Steaua 28-45
CS Dinamo4 – CSS Slobozia1 11-45.

Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:

CS Dinamo1 – CS Riposta4 45-10
ACS Duel – CS Dinamo5 36-45
CS Riposta1 – CS Satu Mare 45-21
CSA Steaua – CSS Slobozia1 44-45

Rezultatele partidelor de pe tabloul de 9-16 sunt următoarele:

CS Dinamo7 – CS Riposta2 45-27
CS Sabia de Aur2 – CSS Unirea Iasi1 6-45
CS Sabia de Aur1 – CSS Slobozia2 42-45
CS Dinamo2 – CS Dinamo6 45-20.

Rezultatele partidelor din semifinale sunt:

CS Dinamo1 – CS Dinamo5 45-33
CS Riposta1 – CSS Slobozia1 45-43

Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 sunt:

CS Riposta4 – ACS Duel 21-45
CS Satu Mare – CSA Steaua 31-45

Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 9-12 sunt:

CS Dinamo7 – CSS Unirea Iasi1 25-45
CSS Slobozia2 – CS Dinamo2 35-45

Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 13-16 sunt:

CS Riposta2 – CS Sabia de Aur2 45-37
CS Sabia de Aur1 – CS Dinamo6 45-43.

Rezultatele partidelor de clasament, exceptand finala mare, sunt următoarele:

Locurile 3-4: CS Dinamo5 – CSS Slobozia1 25-45
Locurile 5-6: ACS Duel – CSA Steaua 45-41
Locurile 7-8: CS Riposta4 – CS Satu Mare 20-45
Locurile 9-10: CSS Unirea Iasi1 – CS Dinamo2 45-30
Locurile 11-12: CS Dinamo7 – CSS Slobozia2 41-45
Locurile 13-14: CS Riposta2 – CS Sabia de Aur1 45-41
Locurile 15-16: CS Sabia de Aur2 – CS Dinamo6 25-45.

Finala mare:

CS Riposta 1 – CS Dinamo 1 45-35

Etichetat cu: , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26