Campionatul National de scrima pentru copii / Dacian Enache (CS Dinamo), campion la categoria 8-9 ani

copii-spadaUPDATE / Dacian Enache (CS Dinamo) a castigat medalia de aur dupa ce l-a invins in finala pe Alexandru Eva (CS Muschetarul Iasi), scor 8-4.

stirea initiala

Ziua a doua a Campionatului National de scrima pentru copii programeaza marti, 23 iunie, doua probe: sabie masculin individual, categoria 8-9 ani, si sabie masculin echipe, categoria 12-13 ani.

De la ora 9:00, la Sala de Scrima Floreasca din Bucuresti se vor intrecere 29 de sportivi in proba de sabie masculin individual, categoria 8-9 ani. Se va trage un tur de grupe, iar apoi toti sportivii vor trece pe un tablou incomplet de 32, de eliminare directa.

in 2014, podiumul Campionatului National de scrima pentru copii, in proba de sabie masculin individual, categoria 8-9 ani, a aratat astfel: 1. Vlad Covaliu (CS Dinamo), 2. Vlad Caloiu (CSA Steaua), 3. Cristian Costea (CS Dinamo) si Mircea Munteanu (CS Dinamo).
Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt urmatoarele:

Dacian Enache (CS Dinamo) – liber
Alexandru Calin (CS Riposta) – Dragos Serban (CSTA) 6-8
Alexandru Androne (CSTA) – Darius Nastase (CSTA) 2-8
Alexandru Puia (ACS Sabia de Aur) – Razvan Nica (CS Riposta) 0-8
Rares Costea (CS Dinamo) – Calin Neculai (CS Dinamo) 8-3
George Pena (CS Dinamo) – Iannis Rosescu (ACS Sabia de Aur) 1-8
Nicoale Paul (CS Riposta) – David Margean (CSM Brasov) 7-8
Alexandru Tudor (CS Dinamo) – Vlad Stanculescu (CS Dinamo) 1-8
Darius Ditescu (CS Dinamo) – liber
David Lepadat (CS Riposta) – Mihai Bostanaru (CS Riposta) 3-8
Filip Cernescu (CS Riposta) – Cristian Macovei (CSA Steaua) 8-6
Michael Ene (CS Riposta) – Alexandru Eva (CS Muschetarul Iasi) 0-8
Bogdan Pricop (CS Riposta) – Teodor Bucur (CSM Brasov) 8-3
Rares Beteagu (CS Dinamo) – Matei Leontescu (CS Dinamo) 8-7
Horia Nitu (CS Riposta) – Tudor Parsan (CS Riposta) 8-1
Mihnea Jalba (ACS Sabia de Aur) – liber.

Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt urmatoarele:

Dacian Enache (CS Dinamo) – Dragos Serban (CSTA) 8-0
Darius Nastase (CSTA) – Razvan Nica (CS Riposta) 0-8
Rares Costea (CS Dinamo) – Iannis Rosescu (ACS Sabia de Aur) 8-2
David Margean (CSM Brasov) – Vlad Stanculescu (CS Dinamo) 5-8
Darius Ditescu (CS Dinamo) – Mihai Bostanaru (CS Riposta) 8-3
Filip Cernescu (CS Riposta) – Alexandru Eva (CS Muschetarul Iasi) 7-8
Bogdan Pricop (CS Riposta) – Rares Beteagu (CS Dinamo) 8-7
Horia Nitu (CS Riposta) – Mihnea Jalba (ACS Sabia de Aur) 8-3.

Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt urmatoarele:

Dacian Enache (CS Dinamo) – Razvan Nica (CS Riposta) 8-0
Rares Costea (CS Dinamo) – Vlad Stanculescu (CS Dinamo) 8-4
Darius Ditescu (CS Dinamo) – Alexandru Eva (CS Muschetarul Iasi) 6-8
Bogdan Pricop (CS Riposta) – Horia Nitu (CS Riposta) 8-0.

Reultatele din semifinale sunt urmatoarele:

Dacian Enache (CS Dinamo) – Rares Costea (CS Dinamo) 8-4
Alexandru Eva (CS Muschetarul Iasi) – Bogdan Pricop (CS Riposta) 8-2.

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26