Anglia invinge Suedia la Europeanul U21. Italia remizeaza cu Portugalia si este aproape de eliminare

angliaIeri s-a disptuat etapa a doua a meciurilor din grupa B de la Campionatul European U21.

Anglia, fara nici un punt dupa prima etapa, a intalnit Suedia, la Olomuc. Partida dintre cele doua parea ca se indreapta spre o remiza alba, doar ca jucatorul celor de la Manchester United, Jesse Lingard a adus 3 puncte extrem de importante englezilor. Intrat in minutul 55, acesta a inscris golul victoriei cu 5 minute inainte de finalul partidei.

In cealalta partida, Portugalia si Italia au remizat, 0-0. Rezultatul ii duce pe lusitani pe primul loc al grupei, in timp ce italienii raman cu un singur punct si sunt aproape de eliminare.

In ultimele partide ale grupei, Italia are nevoie de succes in fata Angliei, dar si ca Portugalia sa invinga Suedia, pentru ca nationala din „Cizma” sa ajunga in semifinale.