Cehia si Germania castiga la scor in a doua etapa din grupa A de la Euro U21!

volland-ger-den-u21Cehia si Germania au reusit sa se impuna la diferente de patru, respectiv, trei goluri in meciurile pe care le-au disputat in a doua etapa a grupei A de la Campionatul European Under-21.

Reprezentativa tarii gazda a dispus cu 4-0 de Serbia si a castigat primele puncte de la acest turneu final. Jan Kliment, atacantul lui Vysocina Jihlava, a realizat hat-trick-ul, el punctand in minutele 7, 21 si 56. Scorul final a fost stabilit de catre Martin Frydek, de la Slovan Liberec, in minutul 59. Echipa Under-21 a Serbiei a pierdut la acest scor rusinos chiar in ziua in care reprezentativa Under-20, antrenata de Veljko Paunovic, a cucerit titlul mondial, in Noua Zeelanda, dupa o finala cu Brazlia.

Germania, care s-a deplasat in Cehia cu o echipa formata din multi jucatori care sunt deja titulari in Bundesliga, a aratat ca si-a revenit dupa remiza din meciul de debut cu Serbia. Nemtii s-au impus cu 3-0 in fata Danemarcei, dupa o dubla a capitanului Kevin Volland, de la Hoffenheim, in minutele 32 si 48, si reusita fundasului Borussiei Dortmund, Matthias Ginter, in minutul 53.