Peru a invins Venezuela la Copa America si toate cele 4 echipe din grupa C sunt la egalitate de puncte

peru_venezuelaIn grupa C de la Copa America, Venezuela a invins Peru cu 1-0 si a strans si ea 3 puncte dupa 2 etape. In urma acestui rezultat, toate cele patru echipe din grupa sunt la egalitate de puncte, 4.
Venezuelenii au ramas in 10 oameni inca din prima repriza, dupa ce Amorebieta a vazut direct cartonasul rosu dupa ce la calcat pe Guerrero. Peruanii nu au reusit sa inscrie pana la pauza, insa presiunea lor la poarta venezuelenilor s-a accentuat in repriza a doua. In cele din urma golul a venit in poarta nationalei antrenate de Noel Sanvicente, dupa ce Claudio Pizzaro a trimis mingea in poarta dupa o deviere nefericita a lui Rincon.

Duminica se anunta meciuri pe muchie de cutit in ultima etapa a fazei grupelor, toate cele 4 echipe avand sanse de calificare in runda urmatoare.