Mirel Radoi a debutat cu o victorie clara pe banca Stelei. Opt goluri au inscris ros-albastrii in succesul cu ASF Zarnesti

steaua-radoiUPDATE – Final / Dupa pauza, Steaua a continuat ofensiva si a mai inscris inca 5 goluri. Chipciu, Tucudean, dubla, Pham si Tanase au inscris si ei si au stabilit scorul final al amicalului jucat la Brasov. A fost primul meci si prima victorie a lui Mirel Radoi in functia de „director sportiv”.

UPDATE / La pauza, Steaua conduce cu 3-0 pe ASF Zarnesti. Gabi Iancu a reusit o dubla pentru ros-albastrii, pentru ca Adi Popa sa stabileasca rezultatul pauzei.

Steaua va dipsuta azi primul meci amical de cand echipa se pregateste sub comanda lui Mirel Radoi. Campionii vor intalni, in ultima zi a cantonamentului de la Sacele, formatia din ligile inferioare, ASF Zarnesti.

Dupa aceasta partida, ros-albastrii au programata intoarcerea la Bucuresti. Dintre noii veniti, doar Alcenat are sanse sa joace, Muniru urmand sa isi intalneasca noi colegi luni, cand este programata plecarea in cel de-al doilea cantonament.