Simona Halep a fost eliminata de la Birmingham. Mladenovic a castigat decisivul in tie-break!

halep-birmungham

UPDATE / Kristina Mladenovic castiga tie-break-ul decisivului cu 7-4 si o elimina pe Simona Halep, cu scorul de 2-6 6-0 7-6. Adversara frantuzoaicei din semifinalele de la Birmingham va fi Karolina Pliskova, cea care a batut-o pe Carla Suarez Navarro, cu un dublu 6-2.

UPDATE / Kristina Mladenovic a facut break-ul in game-ul al saptelea al „decisivului” si a servit pentru castigarea meciului 5-3. Halep a revenit, insa, si a egalat la 5.

UPDATE / Setul decisiv este unul extreme de echilibrat. Niciuna dintre jucatoare nu a avut vreo sansa de break, iar Mladenovic conduce cu 4-3.

UPDATE / Dupa ce a luat clar primul set, Simona Halep a pierdut neasteptat de usor setul doi, in care nu a reusit sa ia vreus game.

UPDATE / Simona Halep s-a impus rapid in primul set al intalnirii cu Mladenovic. De doar 27 de minute a avut nevoie romanca sa castige cu 6-2.

UPDATE / A inceput partida Simonei Halep cu Kristina Mladenovic, din sferturile de finala de la Birmingham.

Simona Halep are din nou o zi incarcata la Birmingham. Principala favorita a intrecerii de simplu are programate doua partide, atat la simplu cat si la dublu, ambele in sferturile de finala.

Pe tabloul de simplu, romanca o va intalni pe frantuzoaica Kristina Mladenovic. Meciul este programat in jurul orei 15:00, pe Arena Centrala a complexului.

Halep va juca si in proba de dublu, unde alaturi de Heather Watson a ajuns in aceeasi faza a competitiei, sferturi de finala. Alaturi de partenera ei din marea Britanie, Halep va juca impotriva perechii Yung-Jan Chan/Jie Zheng (Taiwan/China). Meciul se va disputa pe terenul 1 si va fi a treia intalnire a zilei. Prima partida programta pe aceasta arena este la ora 15:00, asa ca meciul Simonei se va juca spre seara.