Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Birmingham. Nu i-a dat nicio sansa britanicei Naomi Broady

victorieUPDATE 18:49 / Dupa ce a castigat mai greu primul set, Simona Halep nu i-a mai dat nicio sansa britanicei Broady in setul doi intalnirii. Principala favorita a intrecerii a castigat setul secund cu 6-2 si s-a calificat in optimile de finala, unde va juca impotriva castigatoarei partidei dintre K. Koukalova si C. Garcia.

UPDATE 18:15 / Simona Halep a castigat un prim set destul de echilibrat, 6-4.

UPDATE 17:30 / A inceput meciul Simonei Halep din turul doi al turneului de la Birmingham, cu britanica Naomi Broady.

Locul 3 WTA o va intalni pe britanica Naomi Broady, locul 208 mondial, in turul al doilea de la Birmingham, ultimul test inainte de Wimbledon!
Naomi nu are nicio victorie importanta in palmares. Ea a trecut in primul tur de Ajla Tomljanovic, ajunsa pe tabloul principal in urma unui wildcard.

Intalnirea a fost programata pe arena centrala si va incepe la ora 17:00, ora Romaniei.

Alte doua romance se dueleaza azi in acelasi tueneu, insa in primul tur. Monica Niculescu joaca cu cehoaica Barbora Strycova tot de la 17:00, in timp ce Irina Begu se va duela cu Daniela Hantuchova.