Programul partidelor de baraj pentru promovarea in Liga 3. Duelurile se vor desfasura pe 20 si 27 iunie

Liga-3-teleormanJoi dimineata, la sediul Federatiei Romane de Fotbal, a avut loc tragerea la sorti a programului meciurilor de baraj pentru promovarea in Liga 3. 42 de campioane judetene se vor duela in 21 de partide tur-retur, pe 20 si 27 iunie.


Conform hotararii Comitetului Executiv al FRF din 23 aprilie 2015, in editia de campionat 2015-2016 vor promova cele 21 de echipe castigatoare ale meciurilor de baraj dintre cele 42 de campioane declarate de AJF/AMFB. Jocurile se vor disputa in sistem eliminatoriu, tur – retur, pe terenurile fiecarei echipe, la datele de 20 iunie 2015, respectiv 27 iunie 2015, cu incepere de la ora 17.30.

Presedintele Razvan Burleanu a anuntat ca va fi prezent la cate un meci de baraj din fiecare mansa.

Programul meciurilor, conform Ilfovsport:

FC Voluntari II (Ilfov) – Arsenal Malu / Unirea Izvoarele (Giurgiu)
FC Chitila (Bucuresti) – CSM Oltenita (Calarasi)
Unirea Fierbinti (Ialomita) – Petrolistul Boldesti (Prahova)
CS U Craiova II (Dolj) – Pandurii Cerneti (Mehedinti)
Progresul Pecica (Arad) – Performanta Ighiu (Alba)
Unirea Bascov (Arges) – FC Aninoasa (Dambovita)
Luceafarul Oradea (Bihor) – Potaissa Turda (Cluj)
Infratirea Agromec Harman / ASF Zarnesti (sambata are loc ultima etapa, cele doua echipe sunt la egalitate de puncte) (Brasov) – Viitorul Ungheni (Mures)
Olimpia Ramnicu-Sarat (Buzau) – Avantul Valea Marului (Galati)
Viitorul II Constanta (Constanta) – Granitul Babadag (Tulcea)
Nemere din Ghelinta (Covasna) – AFC Odorheiu Secuiesc (Harghita)
CNS Cetate Deva (Hunedoara) – Gilortul Targu-Carbunesti (Gorj)
ACS Fotbal Comuna Recea (Maramures) – Vointa Cetate (Bistrita Nasaud)
Speranta Raucesti / Vointa Ion Creanga (sambata e ultima etapa) (Neamt) – Unirea Mircesti (Iasi)
AS Milcov (Olt) – Sporting Turnu-Magurele (Teleorman)
Luceafarul Balan (Salaj) – Olimpia II Satu-Mare (Satu Mare)
Bucovina II Pojorata Ciocanesti (Suceava) – Inter Dorohoi (Botosani)
ASU Politehnica Timisoara (Timis) – Vointa Lupac (Caras Severin)
Atletico Vaslui / FC Garceni (duminica este ultima etapa a play-off-ului) (Vaslui) – Sport Club II Bacau (Bacau)
Flacara Horezu (Valcea) – Magura Cisnadie (Sibiu)
FC Panciu (Vrancea) – Victoria Traian (Braila)

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26