NBA / Cavs a egalat scorul la general, dupa succesul realizat in prelungirile meciului de pe Oracle Arena!

cavs-egaleazaCleveland Cavaliers a egalat la 1 scorul general din finala NBA, dupa ce s-a impus cu 95-93 in cel de-al doilea duel, pe arena lui Golden State Warriors. Victoria celor de la Cavs a venit abia in prelungiri, meciul terminandu-se la egalitate in timpul regulamentar, scor 87-87.

Fara doi jucatori de baza, Kyrie Irving si Kevin Love, echipa condusa de israelianul David Blatt s-a impus gratie unei partide exceptionale facute de superstarul LeBron James, care a reusit un triple-double, marcand 39 de puncte, oferind 11 assist-uri si bifand 16 recuperari.

De cealalta parte, Stephen Curry, cel mai bun jucator al gazdelor, a reusit 19 puncte, cinci assist-uri si sase recuperari.

Urmatorul meci al finalei are loc miercuri noapte, incepând cu ora 04:00.