Echipajul romanesc de 8+1 feminin s-a calificat in finala Campionatelor Europene de Canotaj

romania_canotaj-Dupa prima zi de concurs, echipajele de seniori ale Romaniei prezente la Campionatele Europene de Canotaj au obtinut următoarele rezultate si s-au calificat pentru semifinale si finale:

Opt rame cu carmaci feminin: Madalina Beres, Denisa Tilvescu, Mihaela Petrila, Ioana Craciun, Adelina Cojocariu, Irina Dorneanu, Roxana Cogianu, Andreea Boghian, Daniela Druncea locul I (6:15:93) calificate direct in finala – duminica ora 14:45;

Dublu rame fara carmaci feminin Cristina Grigoras; Laura Oprea locul II in serie (7:13:29), calificate in semifinala A/B – sambata ora 11:25;

Dublu vasle feminin categorie usoara: Gianina Elena Beleaga; Ionela Livia Lehaci locul III in serie (7:03:88) calificate in semifinala A/B – sambata ora 11:55;

Simplu masculin Ioan Prundeanu locul II in serie (7:04:88) calificat in semifinala A/B – sambata ora 13:15;

Patru rame fara carmaci masculin: Toader Andrei Gontaru, Marius Vasile Cozmiuc, George Palamariu, Cristi Ilie Pirghie locul VI in serie (6:14:92), sambata ora 12:00 recalificare;

Dublu rame fara carmaci masculin: Vlad Dragos Aicoboae, Adrian Damii locul V in serie (6:46:68), sambata ora 11:30 recalificare;

Dublu vasle feminin: Viviana Iuliana Bejinariu, Ioana Vrinceanu locul IV in serie (7:06:54), locul VI in recalificari (7:18:05)- sambata ora 14:20 Finala C.

Printre oficialii romani prezenti la europenele de seniori se numara si secretarul general al federatiei, Sandu Pop, antrenorul federal Dorin Alupei si arbitrul international Rodica Macovei.

Obiectivul delegatiei Romaniei este castigarea a doua medalii si 2 clasari pe locurile IV-VI.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Canotaj, SPORTURI NAUTICE

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj492223
2FCSB472231
3CS U Craiova432213
4Astra Giurgiu372210
5FC Botosani35223
6FC Viitorul342211
7Dinamo Bucuresti34229
8CSM Poli Iasi3022-1
9ACS Poli Timisoara2622-12
10FC Voluntari2522-5
11Concordia Chiajna24220
12Gaz Metan Medias1522-23
13OSK Sf Gheorghe1522-27
14Juventus Bucuresti922-32