Rezultate / Liga 3, penultima etapa. UTA si FC Municipal Baia Mare au promovat in Liga 2!

UTA-Liga-3

UPDATE / Dupa UTA, a doua echipa care obtine promovarea in urma acestei etape este FC Municipal Baia Mare, datorita victoriei cu 3-0 in fata propriilor suporteri, rezultat care ii mentine pe baimareni la cinci puncte de Metalurgistul Cugir, principala urmaritoare. In ceea ce o priveste pe Stiinta Miroslava, echipa ieseana a cedat acasa cu Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si mai are doar un punct in fata Bucovinei Pojorata, in fruntea Seriei I, iar cele doua echipe urmeaza sa se infrunte in ultima etapa, pe terenul sucevenilor.

UPDATE / Datorita egalului obtinut in fata principalei contracanditate, Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, scor 0-0, UTA Batrana Doamna promoveaza in Liga 2, cu o etapa inainte de finalul sezonului! Stiinta Miroslava si Baia Mare o pot urma sambata, daca obtinut o victorie in fata lui Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, respectiv un egal pe teren propriu cu Industria Galda.

Cea de-a 25-a etapa din cel de-al treilea esalon se desfasoara in acest weekend, vineri si sambata, de la aceeasi ora, 18:00. 22 de partide se vor disputa vineri, iar restul de 11 se vor disputa sambata.

SERIA I

vineri
Bucovina Radauti – Bucovina Pojorata 0-3
Aerostar Bacau – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 3-1

sambata
Sporting Liesti – CSM Pascani 2-3
FC Zagon – SCM Petrotub Roman 0-1
Stiinta Miroslava – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 1-2
Ceahlaul II Piatra Neamt si Cetatea Tg.Neamt stau

SERIA II

vineri
Viitorul Axintele – Dinamo II Bucuresti 0-3
Metaloglobus Bucuresti – Inainte Modelu 3-1
Gloria Popesti Leordeni – CS Tunari 3-3
Metalosport Galati – Otelul II Galati 3-0
Callatis 2012 Mangalia – Delta Dobrogea Tulcea 4-2
Juventus Bucuresti – Viitorul Domnesti 2-0

sambata
AFC Dunarea 2005 Calarasi – Vointa Snagov 6-2

SERIA III

vineri
SCM Arges Pitesti – Concordia II Chiajna 1-2
Atletic Bradu – Sporting Rosiori 3-0
CS Afumati – CS Stefanesti 4-0
ACS Urban Titu – Inter Clinceni 1-3

sambata
CS Visina Noua – AFC Astra II 3-1
CS Podari – CN Dinicu Golescu Campulung 3-0
FCM Targoviste – Chindia Targoviste 1-0

SERIA IV

vineri
Pandurii II Targu Jiu – National Sebis 0-6
ACS Viitorul Municipal Craiova – ACSO Filiasi 0-0
FC Hunedoara – Minerul Mehedinti 3-0
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – UTA Batrana Doamna 0-0
Vulturii Lugoj – Stiinta Turceni 2-1

sambata
CS Ineu – CS Minerul Motru 1-1

SERIA V

vineri
FCM Avantul Reghin – Unirea Dej 2-1
Sanatatea Cluj – FC Gloria Progresul 1-0
Metalurgistul Cugir – CSC Sanmartin 4-0
CS Osorhei – CSM Sighetu Marmatiei 1-0
FC Zalau – FC Ariesul 1907 Turda 2-1

sambata
FC Municipal Baia Mare – Industria Galda 3-0
CS Iernut – Unirea Jucu 1-3

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna20190
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti919-25