EXCLUSIV / Razvan Rotaru: „Speram ca macar in ultima etapa sa avem parte de un arbitraj corect si echidistant!”

ofsaidInaintea penultimei etape, Concordia se afla pe primul loc deasupra echipelor retrogradabile, insa infrangerea suferita la Medias a facut ca Gaz Metan sa treaca in loc ei, cu acelasi numar de puncte, cu un golaveraj ma bun. In aceste conditii, in ultima etapa, ilfovenii au nevoie de toate cele trei puncte, dar nici asa nu vor fi siguri ca se vor salva.

Revenind la meciul de la Medias, gazdele au deschis scorul dupa o greseala de arbitraj: Dan Roman a lovit mingea cu capul, aceasta a lovit bara si a revenit la Alex Muntean, care a deschis scorul in minutul 39. Doar ca Roman se afla intr-o pozitie de ofsaid, la un metru in spatele ultimului aparator ilfovean! In repriza a doua, Mediasul a ratat un penalty prin Llulaku, dar acelsi jucator a marcat golul de 2-0 in minutul 68.

Personal, m-am dus la Cristi Balaj si l-am felicitat, a fost impecabil, dar nu acelasi lucru am putut sa spun la adresa tusierului care a validat primul gol. Altfel am fi abordat meciul daca la pauza era 0-0 … Cica nu a vazut portarul ca era mascat de un adversar … Cu ce ma incalzeste ca si-a recunoscut vina? 400 de familii sufera acum in acest club din cauza acestei greseli. Si nu a fost singura la adresa noastra… Sigur, asta nu scuza cu nimic evolutia noastra modesta.

Speram sa avem parte de un arbitraj corect in ultimul meci din acest sezon si sa obtinem victoria cu Petrolul, dar sa si stam la mana altor rezultate.

Oricum, noi nu stam cu capul plecat, suntem un grup unit si ne vom duce crucea pana la capat.„, a declarat antrenorul secund al Concoiei, Razvan Rotaru, la „Liga de Weekend”.