REZULTATE / Liga 3 continua cu etapa a 24-a! Dunarea Calarasi Concordia 2, National Sebis si Unirea Jucu si-au umilit adversarii

fcm-baiamareSezonul 2014/2015 se apropie de final, urmand sa se incheie la sfarsitul lunii. Vineri si sambata, cu incepere de la ora 18:00, s-au meciurile etapei a 24-a, antepenultima.

Intr-o zi in care s-au marcat foarte multe goluri, cele mai categorice victorii au fost obtinute de Dunarea Calarasi, 7-0 cu Dinamo 2, si de catre Concordia Chiajna 2, 6-0 cu Visina Noua.

Intr-unul dintre cele mai interesate meciuri de sambata FC Municipal Baia Mare s-a impus la Sighetu Marmatiei, pe terenul celei de-a doua clasate din seria a cincea. In aceasta zi am avut, de asemenea, si victorii la sase goluri diferenta, 6-0 si 7-1. Acestea s-au inregistrat in partidele National Sebis – ACSVM Craiova si, respectiv, Unirea Jucu – Ariesul Turda.

SERIA 1
FINAL / Bucovina Radauti – Stiinta Miroslava 1-5
FINAL / Bucovina Pojorata – FC Papauti 1-2
FINAL / Ceahlaul II Piatra Neamt – Sporting Liesti 3-0
FINAL / CSM Pascani – FC Zagon 5-2
FINAL / SCM Petrotub Roman – Aerostar Bacau 5-2
FINAL / AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Cetatea Targu Neamt 2-2
Bucovina Pojorata si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe stau.

SERIA 2
FINAL / Dinamo II Bucuresti – AFC Dunarea 2005 Calarasi 0-7
FINAL / Vointa Snagov – Metaloglobus Bucuresti 1-3
FINAL / Inainte Modelu – Juventus Bucuresti 0-0
FINAL / Viitorul Domnesti – Gloria Popesti Leordeni 1-3
FINAL / CS Tunari – Metalosport Galati 1-1
LA MASA VERDE / Otelul II Galati – Delta Dobrogea Tulcea 0-3
LA MASA VERDE / Viitorul Axintele – Callatis 2012 Mangalia 0-3

SERIA 3
FINAL / SCM Arges Pitesti – FCM Targoviste 0-2
FINAL / Concordia II Chiajna – CS Visina Noua 6-0
FINAL / AFC Astra II – Atletic Bradu 2-2
FINAL / CS Stefanesti – ACS Urban Titu 3-1
FINAL / Inter Clinceni – CS Podari 0-0
FINAL / Sporting Rosiori – CS Afumati 2-1
FINAL / CN Dinicu Golescu Campulung – Chindia Targoviste 1-2

SERIA 4
FINAL / Pandurii II Targu Jiu – Vulturii Lugoj 1-3
FINAL / Millenium Giarmata – FC Hunedoara 0-2
FINAL / Minerul Mehedinti – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 0-3
FINAL / CS Minerul Motru – Stiinta Turceni 3-1
FINAL / National Sebis – ACS Viitorul Municipal Craiova 6-0
UTA Batrana Doamna – CS Ineu, sambata 1-0
ASCO Filiasi sta.

SERIA 5
FINAL / FCM Avantul Reghin – FC Zalau 2-0
FINAL / Unirea Dej – Sanatatea Cluj 3-5
FINAL / CSC Sanmartin – CS Osorhei 2-1
FINAL / FC Gloria Progresul – Metalurgistul Cugir 2-3
FINAL / CSM Sighetu Marmatiei – FC Municipal Baia Mare 0-2
FINAL / Industria Galda – CS Iernut 5-2
FINAL / Unirea Jucu – FC Ariesul 1907 Turda 7-1

Etichetat cu: , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381725
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani31179
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8ACS Poli Timisoara2217-11
9CSM Poli Iasi2117-3
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18