CSM Bucuresti castiga pe terenul Coronei Brasov, dupa lovituri de la 7 metri!

corona-csmEchipa feminina CSM Bucuresti s-a impus in primul meci al semifinalei Ligii Nationale in fieful Coronei Brasov, 28-26, dupa executarea loviturilor de la 7 metri. La incheierea timpului regulamentar scorul a fost egal la 24, dupa ce formatia gazda a condus la pauza cu 13-9.

Brasovencele au scapat printre degete victoria in ultimele doua minute de joc, desi aveau doua goluri avans, 24-22. Oaspetele au profitat de omul in plus, reducand diferenta, prin Curea si restabilind egalitatea cu trei secunde inainte de final, prin Facchinellor, care a speculat o grava greseala a internationalei Bradeanu. La loviturile de departajare au inscris Torstenson, Rodrigues, Glibko si Varzaru, de la bucurestence, Bradeanu si Apetrei, de la echipa de langa Tampa. Au ratat Martin, respectiv Pricopi si Briscan, iar CSM Bucuresti a obtinut victoria.

Cele doua formatii se vor intalni din nou sambata, la Bucuresti, un succes al gazdelor asigurandu-le prezenta in finala. Daca vor invinge elevele brasoveanului Bogdan Burcea, va urma un nou meci, pe 18 mai, in aceeasi locatie.