Costel Galca: ”Steaua nu poate da dovada de lipsa de concentrare la un asemnea meci”. Inca spera la titlu

costel-galca-steaua-chiajnaSteaua a ratat, duminica seara, sansa de a reveni pe primul loc in Liga 1, dupa un 2-2 cu Concordia Chiajna, iar Costel Galca e nemultumit de felul in care jucatorii sai au evoluat in repriza a doua. Antrenorul ”ros-albastrilor” nu concepe ca o echipa precum cea pe care o conduce sa-si piarda concentrarea intr-o partida atat de importanta, dar e increzator in ceea ce priveste castigarea titlului.

Am avut o prima repriza destul de buna, dar in partea a doua presiunea de a fi pe primul loc ne-a costat. Echipa n-a mai urcat, n-am mai fost agresivi si in urma acestor chestiuni au venit si cele doua goluri.

La pauza, le-am spus sa facem presing, sa nu-i lasam sa joace. Presiunea de a nu lua gol probabil ca a contat. Dar, nu se poate ca o echipa precum Steaua, de nivelul ei, cu lotul pe care-l are, sa dea dovada de lipsa de concentrare la un meci de o asemenea importanta.

Din ce am vazut, n-a fost penalty la ei, si al nostru a fost dubios, apoi n-a fost hent la Toșca, am vazut foarte bine. Cu atitudinea din prima repriza trebuia sa intram si in a doua, trebuia sa mai inscriem si eram linistiti.

Mai sunt trei meciuri, speram sa le castigam si cei de la ASA sa se mai incurce. Am incredere ca vom termina cu bine”, a declarat Galca.

sursa: digisport.ro